Edirne'de 7 farklı ülke Engelliler İçin Bir Araya Geldiler


Proje İngiltere koordinatörlüğünde yürütülmekte olup, İngiltere'den iki okul olmak üzere, Avusturya, Estonya, Polonya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye'den 7 farklı ülkenin engelli okullarının katılımıyla gerçekleşmektedir.

Projede, engellilerde ergenliğe geçiş döneminde yaşanan sorunların çözümünü içermekte bu kapsamda katılımcılara seminer verilmektedir.

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu U Masada, İl Milli Eğitim MüdürüHüseyin ÖzcanEdirne Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucuları Mustafa DÖKMECİ, Prof. Dr. Dikmen DÖKMECİ, Okul Müdürü Nermin DİLGÖZ ile proje ortakları İngiltereEstonyaPortekizPolonyaYunanistan veAvusturya temsilcileri bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü ÖZCAN, yaptığı konuşmada, "Edirne eğitimde marka bir şehir, hem akademik hem sporda ve diğer branşlarda başarılı bir şehir. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak 326 okul ve kurum var 17 tanesi özel eğitimle ilgili, ilimizde 59 bin öğrenci var. Kurumumuz projeler noktasında etkin bir şekilde liderlik yapmaktadır. Şuan en fazla proje üreten bir kurumuz. Tekirdağ'da 13 tane projemiz kabul edildi bununla ilgili Trakya Kalkınma Ajansı ile imzaları attık. Bu projelerin bir kısmı rehabilitasyon merkezlerinin kurulmasıyla ilgili. Bunların içinde tüm dünyanın sorunu olan obezite var. Yaşam, spor gibi sağlıklı yaşam projesi var. Biz komşularımızla AB ülkeleriyle ciddi bir proje atağına geçtik ciddi işbirliklerine gittik" diye konuştu.

ÖZCAN, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Yağmur Çocukları Rehabilitasyon Merkezine teşekkür ediyorum bu konuda çok güzel işlere imza atıyorlar. Bu işbirlikleri sayesinde tabandan tavana doğru dostluk, barış, ortak akılla güzel projelere imza atacağız. Bu projeyle sınırlı kalmasın başka projelere dee açığız çok donanımlı bir ekibe sahibiz. Özel eğitim alanında yaptığımız çalışmalar sonucunda geçen sene 81 ilden 14 il Cumhurbaşkanlığı tarafından ödüllendirildi. Bu illerden biride Edirne idi. Bu projeden dolayı partnerlere ve paydaşlara Yağmur Çocuklara çok teşekkür ediyorum ." dedi.

Proje koordinatörü Ann Southren, "Bu bizim ikinci projemizdir ortaklıkta bulunmaktan çok mutluyuz. Geçen yıl Özel Yağmur Çocukları Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiğimizde oldukça etkilenmiştik ve özel eğitime verilen önemi ve ilerlemeyi görünce hayret içinde kaldık. Özel eğitim alanında bariyerleri kaldırmak için bu tür projelerle işbirliği içerisinde olmamız gerekir." dedi.
Share on Google Plus

About DEVRİYE HABER

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

YILIN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ